چرا نمیتوانم خودارضایی را ترک کنم؟ چرا نمیتوانم خودارضایی را ترک کنم؟

چرا من نمیتوانم خودارضایی را ترک کنم؟ 7 دلیل اصلی آن

این مقاله برخی از دلایل اصلی را بررسی می‌کند که چرا شما ممکن است خودارضایی کنید و نکاتی برای مدیریت عادات خودارضایی ارائه می‌دهد.

خودارضایی افراطی چیست؟

اگر این کار شروع به تداخل در کارو روابط یا فعالیت های روزانه شما کند خودارضایی بیش از حد در نظر گرفته می شود و افراطی است. تعداد دفعات مشخصی در روز یا هفته وجود ندارد که خودارضایی “بیش از حد” را تعریف کند.

به گفته سایت Planned Parenthood، اگر شما نمی توانید دست از خودارضایی بکشید، نشانه‌هایی هستند که ممکن است بیش از حد خودارضایی می کنید. اگر آنقدر مکرراً خودارضایی می کنید که باعث آسیب، درد یا ناراحتی شما می شود، این نیز بیش از حد در نظر گرفته می شود.

دلایلی که ممکن است نتوانید آنرا ترک کنید

دلایل متعددی وجود دارد که چرا ممکن است خودارضایی کنید:

1- کسالت یا اهمال کاری

خودارضایی می تواند راهی برای پر کردن زمان یا به تعویق انداختن زمانی باشد که باید کارهای دیگری را انجام دهید. زمانی که حوصله تان سرمی رود یا به دنبال راه هایی برای دوری از مسئولیت ها هستید، ممکن است در نهایت به خودارضایی روی بیاورید، زیرا کار بهتری برای انجام دادن ندارید.

2- استرس یا اضطراب

خودارضایی می تواند مکانیزمی برای مقابله با استرس، اضطراب یا سایر احساسات منفی باشد. ترشح اندورفین می تواند تسکین موقت یا حواس پرتی را از افکار نگران کننده ایجاد کند. با این حال، در صورت استفاده بیش از حد از این راه برای جلوگیری از برخورد با مشکلات می تواند به یک عادت ناسالم تبدیل شود و آسیب جبران ناپذیری را به مغز وارد کند.

3- افسردگی

افسردگی می تواند باعث از دست دادن علاقه به فعالیت هایی شود که قبلاً از آنها لذت می بردید و میل به لذت و پاداش را کاهش می دهد. خودارضایی می تواند به دلیل ترشح مواد شیمیایی عصبی که احساس خوبی دارند مانند دوپامین، خلق و خو را سریع تقویت کند. اما این یک راه حل اشتباه برای مقابله با افسردگی است که کاملا موقتی است و درطولانی مدت باعث بدتر شدن آن میشود.

4- تنهایی

تنهایی افراد را به دنبال لذت و آسایش از طریق خودارضایی سوق می دهد. بدون ارتباطات و تعاملات انسانی معنادار در زندگی‌تان، هر زمان که هوس لمس فیزیکی و صمیمیت دارید، به راحتی می‌توانید خودارضایی کنید که این موضوع باعث تنهاتر شدن و منزوی تز شدن شما میشود.

5- اعتیاد

افراد ممکن است به خودارضایی یا پورنوگرافی که در طول خودارضایی استفاده می شود معتاد شوند. گاهی اوقات به این رفتار جنسی خودارضایی اجباری نیز گفته می شود. مانند سایر اعتیادها، آنها نیاز به سطوح فزاینده ای از تحریک دارند و می توانند زندگی و روابط را مختل کنند.

روش ترک اعتیاد به پورن

7- هورمون ها و دلایل فیزیکی

نوسانات هورمونی یا شرایط پزشکی که باعث به هم ریختن سیستم بدن شما می شود و می تواند منجر به افزایش خودارضایی شود. به عنوان مثال، برخی از داروهای ضد افسردگی می توانند باعث تغییر در میل جنسی شما شوند. یا شرایطی مانند سندرم تناسلی بی قرار باعث برانگیختگی مداوم و ناخواسته تناسلی می شود که منجر به خودارضایی مکرر برای تسکین موقت می شود.

21 نکته کلیدی برای کنترل خودارضایی

سوالات پرتکرار شما

آیا خودارضایی هر روز برای شما مضر است؟

خودارضایی به هر اندازه مضر است و باعث آسیب به جسم روان شما میشود.

آیا می توانید به خودارضایی معتاد شویم؟

شما ممکن است به خودارضایی معتاد شوید، نشانه‌های اعتیاد عبارتند از نیاز شدید به خودارضایی به میزان فزاینده برای کسب لذت از این کار، تلاش‌های ناموفق برای کاهش خودارضایی
اگر به این موارد دچار هستید میتوانید دوره ترک خودارضایی ما را تهیه کنید که نکات مهمی به شما در این خصوص گفته و شما را تا ترک و پاکی کامل از خودارضایی راهنمایی میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صد درصد تضمینی

دوره تضمینی ترک خودارضایی

با بیش از 4000 ترک موفق
همراه شما قدم به قدم تا ترک
رهایی از عوارض خطرناک خودارضایی
شرکت در دوره
close-link