تاثیر خودارضایی بر دیر انزالی تاثیر خودارضایی بر دیر انزالی

تاثیر خودارضایی روی دیرانزالی (زن و مرد)

خودارضایی. این موضوعی است که همه ما به آن فکر می کنیم، اما تعداد کمی آشکارا درباره آن صحبت می کنند. و وقتی صحبت از تأثیرات آن بر سلامت جنسی می شود، باورهای غلط زیادی در مورد آن وجود دارد. یکی از رایج ترین آنها این است که خودارضایی بیش از حد می تواند منجر به تاخیر در انزال یا مشکل در رسیدن به ارگاسم و انزال در طول رابطه جنسی شریک شود. اما این واقعا درست است؟ در این پست، با استفاده از اطلاعات سایت‌های معتبر سلامت، حقایق مربوط به خودارضایی و تاخیر در انزال را بررسی خواهیم کرد. برای جدا کردن باور نادرست از واقعیت آماده شوید!

تاخیر در انزال چیست؟

قبل از اینکه به ارتباط با خودارضایی بپردازیم، اجازه دهید به وضوح تعریف کنیم که انزال تاخیری چیست. طبق گفته کلینیک مایو، تاخیر در انزال به یک مرد بیولوژیکی اشاره دارد که به طور منظم بیش از 30 دقیقه از تحریک جنسی شدید برای رسیدن به ارگاسم و انزال استفاده می کند. برای برخی از مردان، ممکن است ساعت‌ها طول بکشد یا در حین رابطه جنسی با شریک زندگی خود اصلاً انزال نکنند.

تاخیر در انزال گاهی اوقات به عنوان اختلال در انزال یا تاخیر در انزال نیز شناخته می شود. با این حال، اصطلاح بالینی ارجح، انزال تاخیری است زیرا مفاهیم منفی ندارد.

علل شایع تاخیر در انزال

سایت Healthline اشاره می کند که دلایل بالقوه زیادی برای تاخیر در انزال وجود دارد، از جمله:

 • برخی از بیماری های مزمن مانند دیابت یا مولتیپل اسکلروزیس
 • داروهایی مانند داروهای ضدافسردگی، داروهای فشار خون و مسکن‌های مخدر
 • سطح تستوسترون پایین
 • عوامل روانی مانند اضطراب، افسردگی، استرس یا مشکلات رابطه
 • آسیب عصبی ناشی از جراحی یا جراحت
 • مصرف بیش از حد الکل یا مواد مخدر

پس خودارضایی در کجا قرار می گیرد؟ بیایید در زیر بیشتر بررسی کنیم.

آیا خودارضایی باعث تاخیر در انزال می شود؟

حال، برای سوال مبهم- آیا خودارضایی مکرر منجر به تاخیر در انزال در حین رابطه جنسی با شریک زندگی می شود؟

پاسخ مبتنی بر علم ممکن است شما را شگفت زده کند:

خیر، طبق گفته موسسات بهداشتی برجسته مانند کلینیک مایو، کلینیک کلیولند و NHS، خودارضایی به تنهایی باعث تاخیر در انزال نمی شود.

در حالی که خودارضایی بیش از حد ممکن است در برخی موارد به تاخیر در انزال کمک کند، اتفاق نظر کارشناسان این است که هیچ مدرک محکمی وجود ندارد که خودارضایی به طور مستقیم باعث ایجاد مشکلاتی در انزال در طول بازی شریک زندگی می شود.

بیایید جزئیات در مورد دلیل را بررسی کنیم:

عادات خودارضایی بسیار فردی هستند: هیچ تعداد دفعاتی در هفته وجود ندارد که خودارضایی مکرر یا بیش از حد در نظر گرفته شود. برای برخی از مردان یک بار در روز طبیعی است، در حالی که برای برخی دیگر ممکن است بیش از حد مطلوب باشد. هیچ عدد جادویی وجود ندارد که مشکل ایجاد کند. (منبع کلینیک مایو)

خودارضایی معمولاً تاثیر گذار نیست: به گفته سیستم بهداشت و درمان انگلیس، در حالی که خودارضایی بیش از حد ممکن است گاهی اوقات نقش داشته باشد، در اکثریت قریب به اتفاق موارد عوامل دیگری مانند داروها، شرایط سلامتی یا مسائل روانی وجود دارند که محرک های اصلی انزال هستند.

نکاتی برای غلبه بر تاخیر در انزال

اگر شما یا همسرتان با تاخیر در انزال دست و پنجه نرم می کنید، در اینجا چند نکته از سایت های معتبر سلامت مردان وجود دارد:

 • با پزشک خود صحبت کنید تا هر گونه مشکل پزشکی زمینه ای را که ممکن است به مشکل کمک کند، شناسایی کند. برخی داروها یا شرایط سلامتی مقصر شایع هستند.
 • استرس و اضطراب را از طریق تکنیک هایی مانند مدیتیشن، مشاوره یا ورزش که می تواند به بهبود مشکلات انزال ناشی از عوامل سلامت روان کمک کند، کاهش دهید.
 • برای کاهش تأخیرهای مربوط به اضطراب عملکرد، آشکارا با شریک زندگی خود در مورد آنچه که قبل و در حین رابطه جنسی احساس خوبی دارد، صحبت کنید.
 • پوزیشن های مختلفی را امتحان کنید که در حین دخول، احساس بهتری ایجاد می کند.
 • نکته کلیدی این است که صبور باشید و با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید و در عین حال علل زمینه ای را با پزشک خود شناسایی کنید. تاخیر در انزال را می توان در بیشتر موارد با استراتژی درست غلبه کرد.

سوالات متداول

آیا تاخیر در انزال همان اختلال نعوظ است؟

پاسخ: نه، آنها متفاوت هستند. تاخیر در انزال به مشکل در بلند شدن آلت شما اشاره دارد. اختلال نعوظ مشکل در نعوظ یا حفظ آن است.

چند درصد از مردان دچار تاخیر در انزال می شوند؟

پاسخ: طبق کلینیک مایو، حدود 1-4٪ از مردان مشکلات مزمن با تاخیر در انزال دارند که باعث ناراحتی می شود. خیلی رایج نیست.

آیا تاخیر در انزال به معنای ناباروری است؟

پاسخ: نه، اکثر مردانی که انزال دیررس دارند هنوز هم می توانند شریک زندگی خود را باردار کنند. تا زمانی که مقداری مایع منی آزاد می شود، معمولاً باروری تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

آیا زنان نیز می توانند تاخیر در انزال را تجربه کنند؟

پاسخ: در حالی که شیوع کمتری دارد، زنان ممکن است در ارگاسم مشکل داشته باشند که مشابه انزال تاخیری در مردان است. این اغلب به عوامل روانشناختی یا پزشکی مرتبط است که می‌توان به آنها پرداخت.

آیا دارویی برای کمک به تاخیر در انزال وجود دارد؟

پاسخ: بله، در برخی موارد اگر مشکل به داروهای ضد افسردگی مرتبط باشد، پزشک ممکن است رژیم دارویی را تنظیم کند. اگر با تستوسترون پایین مرتبط باشد، هورمون درمانی ممکن است کمک کند.

خلاصه

در پایان، خودارضایی بعید است که مستقیماً باعث تاخیر در انزال شود. در حالی که خودارضایی بیش از حد ممکن است در برخی موارد نقش داشته باشد، معمولاً عوامل دیگری مانند داروها، شرایط سلامتی و تأثیرات روانی در این بازی نقش دارند. صمیمیت با همسر و پزشک کلیدی برای غلبه بر مشکلات انزال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صد درصد تضمینی

دوره تضمینی ترک خودارضایی

با بیش از 4000 ترک موفق
همراه شما قدم به قدم تا ترک
رهایی از عوارض خطرناک خودارضایی
شرکت در دوره
close-link