آیا خودارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت و از دست رفتن باکرگی میشود؟ (باور غلط)

اگر فردی باکره هستید، احتمالاً داستان هایی در مورد پاره شدن پرده بکارت از طریق رابطه جنسی یا خودارضایی شنیده اید. باورهای غلط زیادی در مورد پرده بکارت وجود دارد – غشای نازکی از بافت که تا حدی ورودی واژن را می پوشاند.

در این پست، بررسی خواهیم کرد که پرده بکارت در واقع چیست، آیا خودارضایی می تواند آن را پاره کند یا خیر، و برخی از خرافات رایج پرده بکارت را از بین می بریم.

موضوعتوضیحات
ارتباط خودارضایی و پارگی پرده بکارتپرده بکارت یک بافت نازک کشسان است که دهانه واژن را می‌پوشاند. گاهی اوقات، افراد با بافت پرده بکارت بسیار کمی به دنیا می‌آیند و در برخی افراد دیگر این پرده می‌تواند کل دهانه را بپوشاند. اغلب در زنان دارای سوراخ کافی برای تخلیه خون پریود است.
تأثیرات خودارضایی بر پارگی پرده بکارتخودارضایی دختران بر باکرگی آنها تأثیری ندارد، اما استفاده از اسباب بازی‌های جنسی یا انگشتان در واژن هنگام خود ارضایی ممکن است به پرده بکارت آسیب بزند. اما باید دانست که خود ارضایی عوارض جبران ناپذیری اعم از عدم رسیدن به ارگاسم در رابطه جنسی، اعتیاد به خودارضایی و عدم تمایل به داشتن رابطه جنسی در آینده خواهد داشت.
تعیین باکرگیتحقیقات نشان می‌دهد که وجود یا عدم وجود پرده بکارت نمی‌تواند باکرگی یک زن را تعیین کند. باکرگی یک باور اجتماعی یا فرهنگی است و مبنای علمی ندارد. زنان با تمایل به انجام خودارضایی با تحریک قسمت خارجی یا وارد کردن اشیاء خارجی به داخل واژن اقدام می‌کنند.
پاره شدن پرده بکارتپرده بکارت یک یا دو سانتی متر در داخل دهانه واژن قرار دارد و تشخیص دقیق آن دشوار است. ظاهری متفاوت در زنان مختلف دارد و ممکن است بدون شکل گیری حداقل بافت باشد. برخی از زنان ممکن است بدون اطلاع پرده بکارت خود را پاره کنند.
چرخه قاعدگی و خودارضاییخودارضایی بر چرخه قاعدگی زن تأثیری ندارد. اگر زنان پریود نامنظم یا عقب افتادن پریود را تجربه کردند، باید با متخصص زنان خود مشورت کنند تا در مورد علت آن بیشتر بدانند.
تأثیرات خودارضایی بر عفونتخودارضایی ممکن است به علت تماس دستی یا وارد کردن اسباب بازی‌های جنسی عفونت و ویروس و باکتری را به بدن وارد کند. برای جلوگیری از عفونت، باید دست‌ها و لوازم را به دقت تمیز کرده و از محافظت‌های استریل استفاده کرد.
نکات بعد از خودارضایی– اگر دخول در خودارضایی شما شامل هر شکلی از دخول است، بعد از آن ادرار کنید. – اگر از اسباب بازی جنسی استفاده می‌کنید، همیشه آن را قبل

پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت بافتی نازک و گوشتی است که دهانه واژن را احاطه کرده است. در طول رشد جنین ایجاد می شود و ممکن است تا حدی دهانه واژن را بپوشاند.

پرده بکارت اشکال مختلفی دارد. برخی از پرده بکارت دارای یک دهانه بزرگ، برخی دیگر دارای چندین سوراخ کوچک و برخی هلالی شکل هستند. ضخامت و کشسانی پرده بکارت نیز از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

پرده بکارت هیچ هدف بیولوژیکی ندارد. فقط نشان دهنده باکرگی یا اینکه آیا کسی قبلاً رابطه جنسی داشته است یا خیر می باشد. پرده بکارت به سادگی به عنوان بقایای رشد واژن در رحم وجود دارد.

آیا خودارضایی می تواند پرده بکارت را پاره کند؟

پاسخ کوتاه منفی است – خودارضایی نمی تواند پرده بکارت را پاره کند.

پرده بکارت بسیار کشسان است. اما گاهی اوقات انگشتان دست می توانند به اندازه کافی عمیق یا قوی نفوذ کنند که به پرده بکارت آسیب برساند.

حتی خودارضایی شدید که شامل وارد کردن انگشتان متعدد در واژن می شود، به طور دائمی شکل یا اندازه پرده بکارت را تغییر می دهد. تاج واژن (لبه پرده بکارت) ممکن است بازتر شود اگر در طول سالیان متمادی به طور مکرر خودارضایی کنید.

همانطور که دکتر جنیفر کونتی توضیح می دهد:

واژن بسیار سازگار است و پرده بکارت کشدار است و وارد کردن انگشت می تواند آن را از بین ببرد.

برخی از پرده بکارت ها سفت تر و کشش کمتری نسبت به بقیه دارند. اما خودارضایی با وارد کردن انگشت نیروی کافی برای آسیب رساندن به پرده بکارت را دارد.

در اینجا برخی از حقایق مفید دیگر در مورد پرده بکارت آورده شده است:

 • پرده بکارت هیچ هدف بیولوژیکی ندارد. این بقایای بافتی از فرآیند رشد در رحم است.
 • برخی از پرده بکارت بسیار نازک و ظریف هستند، برخی دیگر ضخیم هستند و کشش آنها دشوارتر است. ضخامت آن چیزی در مورد باکرگی یا فعالیت جنسی زن نشان نمی دهد.
 • بسیاری از فعالیت های غیر از رابطه جنسی می توانند به مرور زمان پرده بکارت را کشش دهند، از جمله استفاده از تامپون، دوچرخه سواری، اسب سواری، ژیمناستیک و خودارضایی.
 • پرده بکارت ممکن است با اولین نزدیکی کمی خونریزی کند، اما نباید به شدت دردناک باشد. اگر چنین است، برای رد هرگونه مشکل آناتومیکی، به پزشک مراجعه کنید.
 • اگر پرده بکارت در اثر ورزش، تصادف یا اقدامات پزشکی آسیب ببیند، خیلی سریع بهبود می یابد. بافت اسکار تشکیل می شود، اما اغلب پرده بکارت پس از بهبود تقریباً یکسان به نظر می رسد.
 • جراحی هایمنوپلاستی برای “بازسازی” یا “ترمیم” پرده بکارت غیر ضروری و اغلب ناایمن است. پرده بکارت نمی تواند چیزی در مورد باکرگی یا سابقه جنسی یک زن به شما بگوید.

سایر باور های غلط در مورد پرده بکارت

فراتر از خودارضایی، افسانه های بسیاری در مورد پرده بکارت وجود دارد. در اینجا برخی از باورهای غلط رایج در مورد پرده بکارت آورده شده است:

باور غلط: پرده بکارت کاملاً دهانه واژن را می پوشاند.

واقعیت: به ندرت پرده بکارت کاملاً سوراخ نشده است. بیشتر پرده بکارت ها به طور طبیعی دارای منفذی هستند که اجازه می دهد خون قاعدگی به بیرون برود.

باور غلط: پرده بکارت دست نخورده را می توان در طول معاینه فیزیکی تشخیص داد.

واقعیت: هیچ راه قطعی برای ارزیابی باکرگی یا فعالیت جنسی تنها بر اساس ظاهر پرده بکارت وجود ندارد. بسیاری از غیر باکره ها دارای حداقل بقایای پرده بکارت هستند، در حالی که برخی از باکره ها دهانه های بزرگتری دارند.

باور غلط: تامپون، اسب سواری یا سایر فعالیت های بدنی می تواند پرده بکارت را “پاره” کند.

واقعیت: این فعالیت ها ممکن است به مرور زمان پرده بکارت را کشیده اما باعث پارگی یا سوراخ شدن ناگهانی نمی شود. پرده بکارت دست نخورده باقی می ماند.

باور غلط: از دست دادن باکرگی همیشه شامل پاره شدن پرده بکارت و خونریزی است.

واقعیت: فقط نیمی از افرادی که پرده پرده بکارت دارند در اولین دخول خون کمی خونریزی می کنند. و برای برقراری رابطه جنسی، پرده بکارت نیازی به پاره شدن ندارد.

پرده بکارت غیر قابل پیش بینی است! شکل و خاصیت ارتجاعی آن بین افراد بسیار متفاوت است، بنابراین نمی توانیم بر اساس ظاهر پرده بکارت فرضیاتی در مورد فعالیت جنسی داشته باشیم.

پرده بکارت چه زمانی پاره میشود ؟

برای کسانی که در حین رابطه جنسی خونریزی می کنند یا پارگی پرده بکارت را تجربه می کنند، دقیقا چه زمانی این اتفاق می افتد؟

پرده بکارت می تواند در طول هر نوع دخول، از جمله فرو کردن انگشت ، استفاده از اسباب بازی های جنسی یا رابطه جنسی کشیده شود. چند بار اول که جسمی در واژن قرار می گیرد، ممکن است دهانه پرده بکارت را برای همیشه باز کند.

اما باز هم، تنها حدود 40 تا 50 درصد از افراد هنگام رابطه جنسی برای اولین بار خونریزی می کنند. اگر پرده بکارت دهانه بزرگ و کشسانی داشته باشد، در طول دخول اولیه هیچ تغییری ممکن است ایجاد نشود و شما خونریزی نداشته باشید.

چه کارهایی پرده بکارت را از بین میبرد ؟

 • قرار دادن انگشت، اسباب بازی جنسی یا آلت تناسلی
 • استفاده از تامپون یا فنجان قاعدگی
 • معاینه لگن با اسپکولوم

و در اینجا فعالیت هایی وجود دارد که ممکن است باعث پارگی و خونریزی پرده بکارت برای اولین بار شود:

 • رابطه جنسی یا دخول با شریک زندگی برای اولین بار
 • تغییر از انگشتان به آلت تناسلی یا جسم بزرگتر
 • عدم استفاده از روان کننده در هنگام دخول

آیا نداشتن پرده بکارت به این معنی است که شما باکره نیستید؟

از دست دادن باکرگی یک مفهوم مبهم است. به طور سنتی، به داشتن رابطه جنسی دخول برای اولین بار اشاره دارد. اما آنچه به عنوان “سکس” به حساب می آید به شخص بستگی دارد.

داشتن پرده بکارت «دست نخورده» قطعاً به این معنا نیست که باکرگی خود را حفظ کرده اید. وضعیت پرده بکارت نمی تواند وضعیت باکرگی را تعیین کند.

برای برخی، از دست دادن باکرگی شامل موارد زیر است:

 • هر نوع رابطه جنسی دهانی، مقعدی یا واژینال
 • تحریک دستی اندام تناسلی
 • استفاده از تامپون یا فنجان قاعدگی

برخی دیگر فقط آمیزش آلت تناسلی-واژن را از دست دادن باکرگی می دانند. اما این مفهوم از باکرگی که یک ویژگی فیزیکی است که می تواند از طریق آمیزش “گرفت” یا “از بین برود” منسوخ شده است.

باکرگی یک ساختار اجتماعی انتزاعی است – نه یک وضعیت پزشکی یا فیزیکی. پرده بکارت دیکته نمی کند که چه کسی رابطه جنسی داشته و چه کسی رابطه جنسی نداشته است. هر کسی می تواند از دست دادن باکرگی خود را به روش خود تعریف کند.

خلاصه

 • پرده بکارت یک غشای نازک و الاستیک است که تا حدی دهانه واژن را می پوشاند و هیچ هدف بیولوژیکی ندارد.
 • خودارضایی نمی تواند پرده بکارت را بشکند. اما اگر انگشتان عمیق نفوذ کنند می تواند به بافت پرده بکارت آسیب برساند یا پاره شود.
 • بسیاری از افسانه ها در مورد “پاره شدن” پرده بکارت در اولین رابطه جنسی وجود دارد. اما پارگی و خونریزی پرده بکارت تنها برای 40 تا 50 درصد از افرادی که واژن دارند اتفاق می افتد.
 • باکرگی یک ساختار اجتماعی است – نه یک حالت فیزیکی که توسط پرده بکارت تعریف شده است. پرده بکارت «دست نخورده» نشان دهنده باکرگی نیست.
 • اگرچه برای اولین بار دخول ممکن است احساس ناراحتی کند و باعث خونریزی خفیف شود، اما با کشش طبیعی پرده بکارت در طول زمان، این مشکل برطرف می شود. استفاده از روغن و آهسته رفتن می تواند کمک کند!

سوالات متداول

آیا وقتی پرده بکارت پاره میشود درد دارد؟

پاسخ: ممکن است ناراحت کننده باشد، اما نباید بسیار دردناک باشد. خونریزی و درد خفیف شایع است.

چه مدت طول می کشد تا پرده بکارت پاره شود؟

ج: پرده بکارت ناگهان «پاره» نمی شود. این به آرامی در طی چندین جلسه نفوذ، که ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد، گسترش می یابد. برای برخی، باقیمانده ها پس از زایمان مادام العمر باقی می مانند.

آیا همیشه هنگام پاره شدن پرده بکارت خونریزی اتفاق می افتد؟

پاسخ: خیر، خونریزی فقط برای نیمی از افرادی که برای اولین بار رابطه جنسی دخول دارند اتفاق می افتد. دیگران ممکن است فقط ناراحتی یا فشار خفیفی را احساس کنند.

آیا برخی از پوزیشن های جنسی، پرده بکارت را سریعتر پاره میکند؟

پاسخ: هیچ موقعیت خاصی بکارت را سریعتر پاره نمیکند. اما موقعیت هایی که اجازه نفوذ کم عمق را می دهد ممکن است در ابتدا در حالی که پرده بکارت کشیده می شود راحت تر باشد.

آیا می توانم هنگام استفاده از تامپون پرده بکارت را پاره کنم؟

پاسخ: استفاده از تامپون به مرور زمان دهانه پرده بکارت را به آرامی کشیده اما باعث پارگی ناگهانی نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صد درصد تضمینی

دوره تضمینی ترک خودارضایی

با بیش از 4000 ترک موفق
همراه شما قدم به قدم تا ترک
رهایی از عوارض خطرناک خودارضایی
شرکت در دوره
close-link